Ohnostroje A PyrotechnikaČi už je to štvrtý júl alebo Silvestra alebo oslava narodenín, ohňostroje sú skvelou formou zábavy. Deti sú obzvlášť fascinované ohňostrojom, čo znamená, že som nikdy nevyrastal! Zostala som stará.

Ohňostroje môžu byť mimoriadne nebezpečné, aj keď nebudú biť. Prskavky, napríklad, môžu spôsobiť ťažké popáleniny, ako sú fontány, hadi alebo mnohé iné nevýbušné ohňostroje, ktoré si môžete spomenúť z vášho detstva. Ak plánujete, aby sa ohňostroj stala súčasťou vašej oslavy, postupujte podľa nasledujúcich bezpečnostných tipov:

* Nedovoľte malým deťom manipulovať alebo zapáliť ohňostroj

* ohňostroje sa nemiešajú

* Dodržujte miestne predpisy vzhľadom na typ a použitie

* Ohňostroj by mal byť umiestnený na tvrdý povrch, najlepšie betón

* Použite v jasnej, otvorenej oblasti

* Nechajte v blízkosti vody kontrolovať požiar

* Dajte si pozor na veternú atmosféru, ktorá by mohla spôsobiť iskrenie horľavých látok

* Nikdy nesmerujte ohňostroj na inú osobu

* Použite typ "krb", predĺžený butánový zapaľovač na zapálenie poistiek

* Nikdy nepoužívajte ohňostroj v interiéri

* Buďte opatrní z okolitých voľne žijúcich živočíchov a domácich miláčikov

To v žiadnom prípade nie je úplný zoznam, takže predovšetkým používajte zdravý rozum a opatrnosť pri manipulácii a nasadzovaní vašich ohňostrojov. Váš výber ohňostrojov na zobrazenie je obrovský.

Vedzte, ako sme už povedali, miestnymi predpismi a fyzickým priestorom, ktoré máte k dispozícii. Mestá by sa mali vyhýbať raketám, maltám, rímskym sviečkam a iným typom pyrotechniky, ktoré lietajú mimo vášho dostupného priestoru a preto kontrolujú. Najlepšie voľby môžu zahŕňať prskavky, malé fontány, malé petardy, kužele, hady; dobre, dostanete ten nápad.

Ak máte dosť šťastia, že máte veľký fyzický priestor, potom je možné bezpečne použiť rakety na fľaše, malty, rímske sviečky, hlásenia a iné lietajúce ohňostroje. Ak máte peniaze a sklony, môžete si najať profesionálnych pyrotechnikov s licenciou na vytvorenie a nasadenie vášho displeja. To je najlepšia voľba pre veľké akcie ako svadby, výročia a podobne. Odporúčam vám vybrať spoločnosť, ktorá je licencovaná spoločnosťou ATF a členom spoločnosti Pyrotechnics Guild International.

Tiež by ste si mali vyžiadať a skontrolovať odkazy. Ohňostroje sú skvelou zábavou a určite potešia vašim hosťom. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete urobiť sami alebo s pomocou odborníkov, nezabudnite skontrolovať miestne zákony a predpisy skôr, ako budete pokračovať. Nechcete, aby bola polícia vašimi straničkami! Chcem tiež znova zdôrazniť dôležitosť bezpečnosti. Ohňostroje sú koniec koncov výbušniny; veľmi horľavé zlúčeniny, ktoré sa musia vždy rešpektovať.

Takže, užite si tvoju oslavu!